Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Тип рекреаційної діяльності
однорідна угруповання елементарних рекреаційних занять, кожне з яких взаємозамінне і альтернативно для всіх інших елементарних рекреаційних занять певної групи.

Харьковский Турист

Краснокутський дендропарк
Краснокутський дендропарк

Парк-па́м'ятка садо́во-па́ркового мисте́цтва загальнодержа́вного зна́чення «Красноку́тський» — один із найстаріших дендропарків України, історія якого налічує понад 200 років. За однією з версій, заснований у 1793 році. Розташований у мальовничій місцевості Харківської області на околиці селища Краснокутськ в селі Основинці. Підпорядкований Краснокутській станції садівництва. Заклав парк поміщик Іван Назарович Каразін, брат засновника Харківського університету.

Спочатку Краснокутський дендропарк був пам'яткою архітектури місцевого значення — охоронний № 717 Списку пам'яток, до якого був включений дендропарк, було затверджено рішенням Харківського обласного виконавчого комітету від 5 березня 1992 року (№ 61). Згодом парк отримав статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Зараз дослідники намагаються отримати для нього статус національного парку.

Характеристика

Краснокутський дендропарк вважається одним з найцікавіших зразків садово-паркової архітектури України XVIII століття. Композиція парку

Розташування Краснокутського дендропарку

За основну композиційну вісь Краснокутського дендропарку прийнято вододіл яру, який поступово переходить у широку балку. На днищі яру розташовані ставки, греблі, струмки.

Схили сформовані терасами. Доріжки облаштовані з урахуванням можливості огляду пейзажів і місцевих композицій із різноманітних рослин. Єдина широка алея дендропарку, обсаджена ялинами, проходить по його південній окраїні і починається відразу біля головного входу.

В парку є два ставка, три муловідстійника, чотири джерела-криниці з водою, що має лікувальні властивості.

На східному боці яру з монастирських часів збереглися підземні ходи. А в затишних куточках парку є альтанки.

Дерева в дендропарку в основному розміщені групами і ретельно підібрані. Блакитні та сріблясті хвойні посаджені на фоні, який підкреслює їхній колір. Поляни і окремі доріжки обсаджені яскраво квітучими кущами. Рослини, які в'ються, прикрашають альтанки, перголи, окремі дерева і спеціально побудовану для цього вишку.

На верхньому ставку є невеликий острів, насипаний ще Каразінами — так званий «Острів кохання», який з'єднаний з основною доріжкою містком. Сьогодні на ньому викладено з каменю дві обручки і встановлена альтанка. Серед молодят Краснокутська, Основинців та інших сіл району є традиція обов'язково відвідувати цей острів і фотографуватися на ньому після реєстрації шлюбу в РАГСі.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Покровський собор
Металіст (стадіон)
Співучі тераси
Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького
Олександрівський сквер
Музей народного мистецтва Слобожанщини
Садиба Донець-Захаржевських
Театр "Тимур"
Харківський морський музей
Музей історії Південної залізниці
Створити безкоштовний сайт на uCoz П`ятниця, 19.04.2024, 00:20 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход