Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Центральна гіпотеза рекреалогії
гіпотеза про рекреаційній системі, що фіксує момент взаємин суб'єкта рекреаційної діяльності (людини) із середовищем, що складається в процесі його діяльності у вільний час.

Харьковский Турист

Харківський театр для дітей та юнацтва
Харківський театр для дітей та юнацтва

Харківський театр для дітей та юнацтва (колишня назва Харківський театр юного глядача) — один із найстаріших театрів для дітей в Україні, заснований у Харкові 1920 з ініціативи Вищої театральної школи.

Харківський театр юного глядача за роки свого існування театр пройшов величезний творчий шлях — від 1920 року, коли в приміщенні «для видовищ», побудованому в 1835 році був відкритий «Пержий Державний театр для дітей» в Україні. Кількакратно реорганізований (Театр Казки, Перший Держ. Театр для дітей, з 1933 ТЮГ ім. М. Ґорького), спочатку рос., з 1925 рос.-укр. З часом з навчально-показового ХТЮГ став проф. театром. У його репертуарі, поруч з укр., світовою і рос. класикою, п'єси сучасних сов. драматургів, часто на політ. актуальт теми. В ХТЮГ працювали режисери В. Скляренко, М. Верхацький, В. Вільнер, Л. Кліщеве, декоратор Б. Косарів. 1944 ХТЮГ переведено до Львова, а в Харкові, після 15-річної перерви, створено на базі обл. муз. драматичного театру новий ТЮГ.

У 1933 рокі театр змінив назву на «Театр юного глядача». У роки ВВВ був евакуйований в Сибір до часів його відродження на рідній землі в 1960 році. З 1993 року називається «Театр для дітей та юнацтва».

У репертуарі театру 28 різних за стилем та жанром спектаклів для дошкільного, молодшого, середнього, старшого шкільного віку і для дорослих глядачів.

У різні роки в театрі працювали і працюють відомі майстри сцени — народні артисти України В. Чайкін, В. Антонов, Ю. Головин; народні артисти Росії Володимир Конкін, О. Єрмаков, В. Петров; заслужені атристи України А. Біляцький, Б. Товкач, В. Поляков; заслужений діяч мистецтв України, головний режисер театру Ю. Б. Старченко; провідні майстри сцени О. Двойченкова, С. Городецький, А. Малий, Н. Сараєв, Р. Фанін та інші.

Спектаклі театру отримали визнання глядачів не тільки рідного міста, а й Санкт-Петербургу, Тбілісі, Києва, Волгограду, Бєлгорода, Пермі, Нарви, Брянська і багатьох інших міст, де з гастролями побував театр.

Творчі перемоги колективу принесли театру звання лауреата і дипломанта на багатьох міжнародних фестивалях.

У 2007 році колектив Харківського театру юного глядача визнано найкращим у двох номінаціях І-го Всеукраїнського фестивалю «ТЮГ-2007» — за найкращу жіночу роль та найкращу сценографію.

Педагогічний підхід до репертуару і глядача багато в чому визначає діяльність театру сьогодні: для кожного віку створюється окремий репертуар, де враховуються особливості його сприйняття. Спектаклі театру стимулюють процес пізнання, гри і роздумів.

Спектаклі виконуються українською та російською мовами.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Парк Артема
Харківський державний академічний театр ляльок імені В. А. Афанасьєва
Харківський лісопарк
Харківський ботанічний сад
Дзеркальний струмінь
Меморіальний музей ім. I. Рєпіна
Будинок учених
Харківський історичний музей
Музей народного мистецтва Слобожанщини
Покровський собор
Створити безкоштовний сайт на uCoz Середа, 24.04.2024, 08:55 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход