Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Тип рекреаційної діяльності
однорідна угруповання елементарних рекреаційних занять, кожне з яких взаємозамінне і альтернативно для всіх інших елементарних рекреаційних занять певної групи.

Харьковский Турист

Садиба Донець-Захаржевських
Садиба Донець-Захаржевських

Садиба в селі Великий Бурлук вважалася однією з найкрасивіших в Харківській губернії. Належала вона старовинним Слобожанська роду Донець-Захаржевських. 

У 1784 році в цій садибі у Якова Михайловича Донець-Захаржевського гостював Г. С. Сковорода. У колишньої регулярної частини парку встановлено монумент відомому філософу. 

< p> Дерев'яний палац на кам'яному напівповерсі будувався в 1820-і роки сином Я. М. Донець-Захаржевського Андрієм, а повністю закінчений був його зятем Воїном Дмитровичем Задонського, чиї спадкоємці та володіли садибою до революції 1917 року. 

Колись всі присадибні споруди були видні здалеку - на одній осі розташовувалися парк, палац, Преображенський храм. На в'їзді до садиби стояли кам'яні ворота. На шляху до палацу розташовувалася кордегардия, поруч оранжерея.
Ландшафтний парк був розбитий за будинком і тривав до самої річки Бурлук і далі через місток, по широкій алеї до Преображенської церкви. Цю алею Задонського проклали в 1860-х роках для катання на санях. 

Незвичайна по красі кам'яна Преображенська церква з дзвіницею була побудована за проектом В. П. Стасова в стилі класицизму. Вона мала величезну доричну колонаду, об'єднуючу церкву та дзвіницю воєдино і створює велику обхідну галерею навколо всієї будівлі. На жаль, церква була зруйнована в 1930-і роки.

З садибою в Великому Бурлуці пов'язано безліч легенд та історій. Письменник-емігрант Ю. П. Миролюбов розповідав, що влітку 1919 року полковник Добровольчої армії Алі (Федір Артурович) Ізенбек під час наступу на Москву знайшов у Великобурлуцькому маєтку «Велесову книгу» - дерев'яні дощечки, поцятковані незрозумілими письменами. Емігрувавши до Франції, він вивіз і дощечки. Згодом з ними працював Ю. П. Миролюбов - фотографував, розшифровував написи, він же опублікував їх у 1950-х роках. На його думку, це давньослов'янські тексти, написані ще до поширення кирилиці. Однак з приводу дощечок "Велесової книги" досі не вщухають пристрасті - одні вважають їх містифікацією, інші - унікальною пам'яткою дохристиянського слов'янського письма. На жаль, дощечки були втрачені в роки Другої світової війни, збереглося лише кілька відбитків.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка
Харківська обласна філармонія
Харківський театр для дітей та юнацтва
Садиба І. М. Подгорічані (Пархомівська)
Будинок учених
Театр «Post Scriptum»
Пам'ятник закоханим
Благовіщенський кафедральний собор
Меморіальний музей ім. I. Рєпіна
Харківський державний академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна
Створити безкоштовний сайт на uCoz П`ятниця, 26.04.2024, 22:18 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход