Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Зі словника рекреолога
Рекреаційні ресурси
це ресурси всіх видів, які можуть використовуватися для задоволення потреб населення у відпочинку та туризмі. На основі рекреаційних ресурсів можлива організація галузей господарства, що спеціалізуються на рекреаційному обслуговуванні.

Харьковский Турист

Клімат Харківської області помірно континентальний. Він характеризується: значним показником (27°С) амплітуди середньомісячних середніх температур (від +20°С в липні до –7°С в січні); переважанням опадів у теплий період року – максимум припадає на червень (> 65 мм), мінімум – на лютий (< 35 мм), при середньорічній кількості біля 500 мм (в інтервалі 457–569 мм); радіаційним індексом сухості Григор’єва–Будико біля 1, що відповідає умовам оптимального співвідношення тепла та вологи в багаторічному розрізі; характерним ходом відносної вологості із вираженим мінімумом у травні (до 60%) і максимум взимку (грудень-січень до 85%) та абсолютною вологістю від 1–2 гПа узимку до 15 гПа влітку в липні; ходом сонячного сяйва з максимум тривалості в липні (до 300 год.) та мінімум в грудні (біля 25 год.) тощо.

Кліматичні ресурси Харківської області вельми сприятливі для літніх видів рекреаційної діяльності, адже тривалість сприятливого періоду становить 130 днів у північній частині області і 150–158 днів в центральній і південно-східній частинах. Значні також і коливання за окремими рекреаційними типами погод. Так, кількість днів з теплими погодними умовами наростає з північного-заходу на південний-схід з 72 до 96–102, утворюючи максимум в районі м. Зміїв. Кількість днів з прохолодними погодами підвищується в зворотному напрямку – з півдня-південного-сходу на північ-північний-захід із 36 до 48 днів. Кількість днів з жаркими погодами незначна і становить 10–17 днів, що дорівнює 10–12% від загальної тривалості сприятливого періоду. Дні зі сприятливими типами погод у теплий період практично безперервно слідують один за другим, або переривається одним-двома дискомфортними днями, що не знижує високу туристичну оцінку кліматичних ресурсів області для літніх видів відпочинку і туризму. Для літнього відпочинку, туризму і лікування виділяються комфортні типи погод, що дозволяють заняття такими видами відпочинку: 1) оздоровчі – купання, сонячні і повітряні ванни, прогулянки, пішохідні й автомобільні, водні, збір ягід і грибів; 2) спортивні – спортивні переходи під час тривалих пішохідних подорожей, спортивні ігри, вело і водні прогулянки та спортивні заняття на воді; 3) пізнавальні – відвідування та огляд різного роду історико-культурних пам'яток). Далі – це жаркі й прохолодні субкомфортні (середньої сприятливості), при яких заняття можливі, але з певними обмеженнями (при прохолодному дискомфорті особливо корисні спортивні ігри, які ведуть до збільшеної теплопродукції організмом, у той же час виключаються заняття на воді, окрім водних видів спорту, плавання і купання можливі лише в разі наявності спеціальних утеплених приміщень для переодягання та спуску до води. Можливе прийняття сонячних ванн у місцях, захищених від вітру. Здобувні види туризму не обмежуються ні при холодному, ні при жаркому кліматі (субкомфортні). Дискомфортні (несприятливі) умови виключають можливість цих занять. Комфортні, жаркі й прохолодні субкомфортні погоди разом формують сприятливий період. Холодні й жаркі дискомфортні погоди з додаванням днів, які виключені по причині несприятливих метеорологічних явищ (грози, вітри силою більше ніж 6 м/с, зливи більше 3 мм за світовий день, або заметілі взимку й т.ін.), формують дискомфортний період.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Музей Космос
Краснокутський дендропарк
Садиба Донець-Захаржевських
Державний Музей природи
Успенський собор
Співучі тераси
Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка
Харківський історичний музей
Металіст (стадіон)
Покровський собор
Створити безкоштовний сайт на uCoz Четвер, 25.04.2024, 23:51 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход