Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Рекреаційна мережа
сукупність розташованих у країні або в регіоні рекреаційних закладів. Основним показником розвитку рекреаційних мереж є число місць в рекреаційних закладах на 1 тис.кв.км території.

Харьковский Турист

Дім з химерами
Дім з химерами

Крім двох казенних жіночих гімназій (1-я на Римарській, 11, зараз шоста школа; 2-я на Вознесенської площі, зруйнована у війну, на фундаменті побудований гл. Корпус ХІІТ), в Харкові також було кілька приватних. Деякі з них були наділені всіма правами державних навчальних закладів Міністерства народної освіти Російської імперії. Найвідомішими приватними жіночими гімназіями були: Д. Оболенський (Пушкінська, 22, зруйнована у війну), Є. Драшковской (Сумська, 14, збереглася) і сестер Покровських. Гімназією управляла старша, Є. М. Покровська.

У сестер Покровських брат, 49-річний Володимир Миколайович (1863 р.н.), був відомим архітектором, в той момент (з 1907 по 1917) головним архітектором Харківської православної єпархії. Він і спроектував їм нове велике шестиповерхова будівля з червоної цегли для розширення гімназії.

Приватна гімназія Покровської проіснувала до 1920 року. У радянський час в будівлі розміщувалася восьмирічна школа № 62, тому будівля і футбольне поле за ним часто називали просто «шістдесят друга». У 1965 році школу закрили через безпосереднього сусідства з туберкульозним диспансером (вул. Чернишевська, 81). Відкрилася в тому ж році в селищі П'ятихатки (включеному на той момент до складу Дзержинського району Харкова) на проспекті Академіка Курчатова, 23 середній школі передали її номер - 62, але з колишньою 62-й школою школа в П'ятихатках ніяк не пов'язана. Приблизно до 1973 року в цій будівлі була розміщена вечірня школа робітничої молоді № 17, яка через аварійний стан будівлі також була закрита.

Близько п'ятнадцяти років, по кінець 1980-х років, будівля стояло забитими, потім було передано театральному факультету інституту мистецтв імені І. П. Котляревського. Кілька років будівля відновлювали; студенти брали в цьому активну участь, беручи участь у суботниках.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Олександрівський сквер
Благовіщенський кафедральний собор
Меморіальний музей ім. I. Рєпіна
Сад імені Тараса Шевченка
Харківський державний академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна
Театр «Post Scriptum»
Держпром
Харківська обласна філармонія
Краснокутський дендропарк
Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка
Створити безкоштовний сайт на uCoz Середа, 01.05.2024, 16:40 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход