Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Рекреаційна зона
територія, яка спеціально виділена в приміській місцевості або в місті, призначена для організації місць відпочинку населення і включають в себе парки, сади, міські ліси, лісопарки, пляжі, інші об'єкти. У рекреаційні зони можуть включатися особливо охоронювані природні території та природні об'єкти.

Харьковский Турист

Садиба І. М. Подгорічані (Пархомівська)
Садиба І. М. Подгорічані (Пархомівська)

Пархомівська садиба на території харківського села Пархомівка - пам'ятник архітектури кінця XVIII століття. Являє собою двоповерхову будівлю в італійському стилі. Це колишній маєток графа Подгорічані. Іван Михайлович Подгорічані походив із старовинного дворянського сербського роду. З 1759 і до 1770 року перебував на службі Російській імперії, здійснюючи командування Охтирським гусарським полкои. Відзначився у багатьох боях, у тому числі в Семирічній війні і російсько-турецькій війні 1768 -1774 рр. Великі надії покладала на нього імператриця Катерина II. За доблесну службу генерал-поручику Подгорічані були подаровані села в Бєлгородській та Слобідській губерніях, в числі яких опинилася і Пархомівка. Незабаром на території села з'явилася графська садиба у флорентійському стилі. Граф Подгорічані помер у 1779 році, залишивши після себе двох синів.

В кінці XIX століття новими власниками Пархомівки стає сім'я відомих цукрозаводчиків і меценатів Харитоненків, власників найбільшого на той час Торгового дому «Харитоненко і син». Їм належало кілька цукрових заводів, оснащених за останнім словом техніки, 11 маєтків на території України та Росії, в основному пристосованих під вирощування цукрових буряків. Загальна площа земель, якими володіли Харитоненко, перевищувала 110 000 гектар. У Пархомівці Павло Іванович Харитоненко-молодший заснував цукровий завод, який працює до цих пір. Революція 1917 року змусила сім'ю цукрових королів покинути межі батьківщини. Їх майно було конфісковано на користь держави. У післяреволюційні роки Пархомівська садиба використовувалася як контора для службовців цукрового заводу.

З 1963 року і по сьогоднішній день у приміщенні колишнього графського маєтку експонується унікальна колекція Пархомівського історико-художнього музею. У 90-х роках цукровий завод у Пархомівці, на балансі якого значилася садиба, збанкрутував і перейшов у приватні руки. А в 2004 році він був проданий ТОВ «НПФ «Сінтал-Д». До нових власникам цукрового заводу перейшла і будівля Пархомівського маєтку - автоматично, як заводська власність. Приватна фірма за свій рахунок зробила в будівлі косметичний ремонт, і «виселяти» Пархомівський музей із приміщення садиби, на щастя, не збирається.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Харківський морський музей
Меморіальний музей ім. I. Рєпіна
Садиба І. М. Подгорічані (Пархомівська)
Харківський державний академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна
Краснокутський дендропарк
Музей Космос
Будинок зі шпилем
Будинок учених
Харківський художній музей
Садиба Донець-Захаржевських
Створити безкоштовний сайт на uCoz Неділя, 28.04.2024, 23:14 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход