Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Рекреаційна географія
науковий напрям в географії, що вивчає територіальні закономірності та особливості діяльності людей, спрямованої на відновлення і розвиток фізичних і духовних сил.

Харьковский Турист

Державний Музей природи
Державний Музей природи

Державний Музей природи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна – один із найстаріших музеїв Європи, великий науково-просвітницький та навчальний центр України, який займається експозиційною, науково-дослідницькою, просвітницькою роботою, веде пропаганду наукових і екологічних знань. Незабаром після відкриття Імператорського Харківського університету його правління звернулося до всіх директорів училищ з проханням надсилати до університету видатні витвори краю. У 1805 році опікун Харківського навчального округу граф Северин Потоцький закупає в Ганновері колекцію проф. Андре, а у Санкт-Петербурзі колекцію італійця Четті, яка складалася з багатьох видів тварин: коралів, мушлів, молюсків, комах, птахів, а також скам’янілостей та мінералів. До Харкова вони прибули 2 квітня 1807 року. Ця дата і вважається днем заснування музею. У поповненні колекцій музею та сприянні його розвитку брали та беруть участь відомі вчені та суспільні діячі, а також усі шанувальники природи. Музей став місцем зберігання унікальних наукових цінностей.

На цей час у наукових фондах зберігаються понад 250 тисяч експонатів з усього світу. Це чучела і тушки, черепи, скелети, яйця птахів, мокрі та сухі препарати різних тварин, комахи, зразки гірських порід та мінералів, викопні рештки і скелети, муляжі, гіпсові зліпки вимерлих тварин. У 23 залах музею – розгорнуті експозиції чотирьох відділів: геологічного, безхребетних і хребетних тварин, еволюції органічного світу та охорони природи. Експонати демонструються у вигляді систематичних колекцій, а також біогруп та яскравих діорам, які обладнані аудіовізуальними засобами. Музей виконує навчальні функції, забезпечує проведення занять зі студентами, надає консультації науковим співробітникам та вченим, організує тимчасові виставки з природоохоронної тематики, мінералогії та палеонтології. Музей природи підтримує зв’язки з багатьма науковими закладами та музеями країн світу. Кожен рік з експозиціями знайомляться близько 40 тис. мешканців міста, туристів, іноземних гостей, фахівців з різних галузей науки, вчених.

Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Харківська обласна філармонія
Металіст (стадіон)
Губернаторський будинок
Музей Космос
Парк Артема
Держпром
Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка
Успенський собор
Дім з химерами
Харківський ботанічний сад
Створити безкоштовний сайт на uCoz Субота, 20.04.2024, 15:27 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход