Головна    Рекреаційні об'єкти    Словник рекреолога    Про сайт    Зворотній зв'язок
Рекреаційні об'єкти Харкова та Харківської області
Парки, сади, сквери
Площі
Музеї
Театри
Спортивні об'єкти
Місця активного відпочинку
Пам'ятники
Старовинні садиби та особняки Харкова та Харківської області
Архітектурні пам'ятники і споруди
Розважальні споруди
Галереї та виставкові центри

Зі словника рекреолога
Рекреаційна зона
територія, яка спеціально виділена в приміській місцевості або в місті, призначена для організації місць відпочинку населення і включають в себе парки, сади, міські ліси, лісопарки, пляжі, інші об'єкти. У рекреаційні зони можуть включатися особливо охоронювані природні території та природні об'єкти.

Харьковский Турист

Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького
Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького
Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького — міський парк Харкова, що розташовується на площі більше 130 га й обмежений на півдні вулицею Весніна, на сході — Сумською вулицею, на півночі — так званим елітним селищем приватної забудови та на заході — рогом вулиць Динамівської та Новгородської. Був закладений в 1893—1895 рр. і відкритий 1907 р. В 2006 р. до Дня міста була відновлена колонада на вході в парк, в 2007 р. — відреставрований фонтан.

На території парку знаходяться кінотеатр «Парк», дитяча залізниця, підвісна канатна дорога, тенісні корти тощо.
Реконструкція
Рішенням Харківської міської ради № 185/07 від 27 лютого 2008 р. були передані рекреакційні землі парку під забудову елітними апартаментами й готельними комплексами та було дозволено забудову 23 га парку. Управлінню будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства міської ради надано 9,9 га парку для будівництва автодороги, готельного комплексу й апартаментів. Ще 12,8 га парку було надано статус землі житлової та громадської забудови. Причиною порушення границь парку міська рада назвала розвантаження автомобільних потоків. Для цього було заплановано пробити дорогу, паралельну вулиці Дерев'янка, — між вулицями Новгородською та Сумською, та виділено уздовж дороги ділянки під забудову інвесторам, а також затверджено ділянки, які будуть переведені під забудову та транспортні потреби.

В травні 2010 року виконуючий обов'язки мера Харкові Геннадій Кернес та губернатор Харківської області Михайло Добкін заклали біля входу у парк символічний камінь нового парку розваг. За їх словами, на місці старого парку розваг буде побудований сучасний парк з новими атракціонами[1].
Восени 2010 року було представлено макет нового парку, який розмістили на станції метро "Історичний музей", щоб з ним могли означомитися всі охочі[2][3]
16 лютого 2011 року розпочався демонтаж атракціонів у парку. Частину з них перенесуть до інших парків, частину утилізують. Заявлено, що на місці парку побудують новий сучасний "Діснейленд", який буде відкрито до Дня дітей - 1 серпня 2012 року.[4].

Весною були демонтовані абсолютно всі атракціони, також демонтовані фонтан та пам'ятник М. Горькому. На території парка іде знесення дерев.

На День міста 23 серпня 2012 року парк було відкрито для відвідування. Працювали всі атракціони крім кімнати жахів, також була не дороблена ландшафтна не атракціонна частина парку - алеї, озеро, футбольні поля тощо.
Фактори рекреаційної діяльності

Функції рекреаційної діяльності

Природно–географічні ресурси Харківської області

Благовіщенський кафедральний собор
Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького
Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка
Харківський історичний музей
Дзеркальний струмінь
Харківський морський музей
Харківський академічний театр музичної комедії
Харківський театр для дітей та юнацтва
Державний Музей природи
Музей історії Південної залізниці
Створити безкоштовний сайт на uCoz Вівторок, 07.05.2024, 20:50 Приветствую Вас Гість | RSS | Регистрация | Вход